Цікаво і корисно
провели літо багато членів нашої «Полонії».
Святкування з нагоди закінчення навчального року 2015-2016 рр. відбулися в кабінеті польської мови Кіровоградського колегіуму 4 червня 2016 р. Учні польської суботньої школи читали вірші, співали польські пісні, дивилися відеоролик заходу «Свята любові до коханої Батьківщини». Після закінчення організували частування. У першій половині липня 5 молодих активістів – Д.Божор, Я.Мазур, Т.Чепа, В.Нофенко, Т.Шпортун взяли участь у програмі «Я – лідер» (Супрасль-Варшава). На цей проект молодь приїхала з різних областей України. Учасники проекту мали заняття з польської мови та історії, управління проектами та ін. Для них були організовані екскурсії по Білостоку і Варшаві.
Проект реалізується Фондом «Свобода і Демократія» та співфінансується в рамках опіки Сенату Республіки Польща над Полонію та поляками за кордоном. Також у першій половині липня група з 10 дітей віком від 12 до 16 років під керівництвом вчителя Ольги Зубричевої були запрошені Фондом «Свобода і Демократія» до навчально-оздоровчого табору до Закопане. Поїздка була організована в рамках проекту “Біло-Червоне ABC. Підтримка розвитку польської освіти в Україні”. Проект фінансується в рамках опіки Сенату Республіки Польща над Полонію та поляками за кордоном. )
25-31 липня 2016
р. Об’єднання поляків Кіровоградщини “Полонія” ім. Кароля Шимановського взяло
участь у ІХ Міжнародному фестивалі «Підляська Октава Культур» з демонстрацією
документального фільму «Кароль Шимановський: українські стежки польського
генія». На показах в столиці Підляшшя Білостоці, а також у Біловежі, Моньках,
Супраслі були присутні авторки фільму: журналіст Марія Ларченко і режисер Зоя
Богдашова. Покази фільмів супроводжувалися концертами
традиційних українських пісень у виконання фольклорного гурту
“Млиночок”, який брав участь у фільмі.
Ансамбль, що діє при Музеї ім. К. Шимановського в Кропивницькому, представив програму “Пісні Тимошівки”. Як написав один з глядачів, були “прекрасно виконані пісні з рідного села Кароля Шимановського і традиційні танці, до яких залучили й аудиторію. Тому було і піднесено, і радісно”. Гурт виступив і в гала-концерті. Загалом, в «Октаві Культур» взяли участь близько 500 артистів з 24 колективів з Польщі, Марокко, Кіпру, Словаччини, Румунії, Італії, Угорщини та інших країн.
Читати повністю »