НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ Спілка поляків Кропивницького Полонія імені Кароля Шимановського www.polonia.kr.ua
 Архів публікацій
 4 січня 10 дітей Об’єднання «Полонія» разом з представниками інших національних товариств побували на «Обласній ялинці»: переглянули яскраву новорічну виставу в залі філармонії і отримали подарунки від обласної державної адміністрації і обласної ради.

Читати повністю »
 

12 листопада 2016 в залі Кіровоградського колегіуму (вул. Тарковського 25) відбувся вечір «Żeby Polska była Polską» та концерт, присвячені Дню незалежності Польщі. Концерт проводиться за фінансової підтримки Сенату Республіки Польща в рамках опіки над поляками за кордоном за посередництвом польського фонду «Свобода і демократія».

Читати повністю »
 

Цікаво і корисно провели літо багато членів нашої «Полонії».

Святкування з нагоди закінчення навчального року 2015-2016 рр. відбулися в кабінеті польської мови Кіровоградського колегіуму 4 червня 2016 р. Учні польської суботньої школи читали вірші, співали польські пісні, дивилися відеоролик заходу «Свята любові до коханої Батьківщини». Після закінчення організували частування. У першій половині липня 5 молодих активістів – Д.Божор, Я.Мазур, Т.Чепа, В.Нофенко, Т.Шпортун взяли участь у програмі «Я – лідер» (Супрасль-Варшава). На цей проект молодь приїхала з різних областей України.  Учасники проекту мали заняття з польської мови та історії, управління проектами та ін. Для них були організовані екскурсії по Білостоку і Варшаві.

Проект реалізується Фондом «Свобода і Демократія» та співфінансується в рамках опіки Сенату Республіки Польща над Полонію та поляками за кордоном. Також у першій половині липня група з 10 дітей віком від 12 до 16 років під керівництвом вчителя Ольги Зубричевої були запрошені Фондом «Свобода і Демократія» до навчально-оздоровчого табору до Закопане. Поїздка була організована в рамках проекту “Біло-Червоне ABC. Підтримка розвитку польської освіти в Україні”. Проект фінансується в рамках опіки Сенату Республіки Польща над Полонію та поляками за кордоном. )

25-31 липня 2016 р. Об’єднання поляків Кіровоградщини “Полонія” ім. Кароля Шимановського взяло участь у ІХ Міжнародному фестивалі «Підляська Октава Культур» з демонстрацією документального фільму «Кароль Шимановський: українські стежки польського генія». На показах в столиці Підляшшя Білостоці, а також у Біловежі, Моньках, Супраслі були присутні авторки фільму: журналіст Марія Ларченко і ​​режисер Зоя Богдашова. Покази фільмів супроводжувалися концертами традиційних українських пісень у виконання фольклорного гурту “Млиночок”, який брав участь у фільмі.

Ансамбль, що діє при Музеї ім. К. Шимановського в Кропивницькому, представив програму “Пісні Тимошівки”. Як написав один з глядачів, були “прекрасно виконані пісні з рідного села Кароля Шимановського і традиційні танці, до яких залучили й аудиторію. Тому було і піднесено, і радісно”. Гурт виступив і в гала-концерті. Загалом, в «Октаві Культур» взяли участь близько 500 артистів з 24 колективів з Польщі, Марокко, Кіпру, Словаччини, Румунії, Італії, Угорщини та інших країн.

Читати повністю »
 

На початку травня відбувся Конкурс з нагоди Дня Конституції 3 травня, організований Консульським відділом Посольства Польщі в Україні. Команда з трьох наших товариств у складі А. Зубричева, В. Коваленко та Є. Тацієнко зайняла перше місце!

6.05.1016 р., відбулись урочистості з нагоди прийняття Конституції 3 травня в Кіровоградській музичній школі №1, де зустрілися близько 30 глядачів. Учні польської суботньої школи Світлана Ніколаївська, Володимир Нофенко, Вадим Трусихін, Марина Миронюк та інші презентували історичні моменти, читали вірші, співали гімни Польщі та України, патріотичні пісні, дивилися презентацію “Конституція 3 травня”

Читати повністю »
 
February 2019
M T W T F S S
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
© Об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського Polonia Kirovograd 2010 - 2016