НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ Спілка поляків Кропивницького Полонія імені Кароля Шимановського www.polonia.kr.ua
 Архів публікацій
  

Реклама на сайті Спілки поляків Кіровоградщини

З 28 жовтня по 11 листопада 2015 року Об’єднання поляків Кіровоградщини “Полонія” ім. Кароля Шимановського за допомогою Консульського відділу Посольства Польщі ініціювало та провело низку заходів до Дня Незалежності Польщі (11 листопада). В їх числі – концерт 7 листопада в Костелі Святого Духа та конкурс для дітей та молоді «Люблю Польщу» (Lubię Polskę).

IMG_0689-Chor

 

IMG_0718-Zespol-wok IMG_0741-Zespol-bandur

 

У концерті взяли участь колективи музичної школи №3 (директор – Алла Васильєва), які в жовтні цього року побували у Польщі в містечку Камінь-Поморський в рамках проекту “Польсько-українські музичні молодіжні зустрічі”, організованому Каменським будинком культури. Це хор «Елегія», ансамбль бандуристок «Мальвочки», вокальний ансамбль «Дивосвіт» та солісти. Вони виконали чимало польських народних пісень у різноманітних обробках.

P1020573-recytatorzy

P1020584-recytatorzy---zwycziezcy

Участь у конкурсах для дітей і молоді “Люблю Польщу” взяли 136 учасників. Не тільки учні Польської суботньої школи в Кіровограді, але всі бажаючі. Участь у заходах також взяли Управління освіти і культури Кіровоградської міської ради, музей Кароля Шимановського й інші організації. Конкурс «Люблю Польщу» складався з чотирьох номінацій – читців польської поезії, музичний, малюнку та знань про Польщу.

Першими виступали читці. Цей конкурс вже кілька років поспіль проводиться центром методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради (директор – Марцеліна Пахолівецька). 28 жовтня в бібліотеці Кібернетичного коледжу змагалися 30 учасників у кількох вікових групах. Учні загальноосвітніх шкіл читали вірші Адама Міцкевича, Чеслава Мілоша, Юліана Тувіма, Яна Бжехви та інших поетів, побували на екскурсії в музеї музичної культури ім. К.Шимановського у приміщенні музичної школи №1 ім. Г.Нейгауза. Переможцями конкурсу стали Богдан Ковальчук зі школи №20, Аглая Зубричева та Марина Миронюк з ННВК «Кіровоградський колегіум». Вони, а також Тетяна Чепа з КНТУ представляли Кіровоградщину на всеукраїнському турі міжнародного конкурсу читців польської поезії «Креси» у Києві. Найбільш вразила журі Аглая Зубричева, яка завоювала друге місце у середній категорії.

Музичний конкурс відбувся 6 листопада в залі музичної школи №1 ім. Г.Нейгауза. В ньому взяли участь вокалісти, скрипалі та піаністи з музичного училища, музичних шкіл та школи мистецтв. У їхньому виконанні прозвучали твори К.Шимановського, Ф.Шопена, М.Мошковського, народні польські пісні. Найбільш майстерним було виконання співачкок Оксани Трушиної та Софії Зворигіної, скрипальок Анни Майтало та Марії Полячок, піаністок Лоліти Рудь та Валентини Ткаченко. Пісню польською мовою заспівала також викладач музичної школи №1 Вікторія Делестьянова, яка минулого року представляла «Полонію» на концерті в Києві.

Напередодні Дня незалежності Польщі відбувся конкурс знань під назвою «Польща – шлях до незалежності». Він пройшов у приміщенні Польської суботньої школи при Об’єднанні «Полонія» в приміщенні польського класу при костелі Святого Духа. Усі близько 30 учасників – учнів польської школи показали непогані знання з історії Польщі і отримали призи за участь у заході.

У конкурсі малюнку на польську тематику також взяло участь близько 20 дітей – учнів художньої школи та школи мистецтв. Тут були відзначені Вікторія Слющенко, Софія Чістякова, Єлизавета Лотицька, Катерина Яковенко, Анастасія Мороз та Євген Васильченко. Вони та всі учасники конкурсу отримали в нагороду палітри, пензлі, олівці, фарби.

Зацікавила стаття? Віддячте авторові - поділіться посиланням із друзями!!!

Маєш що сказати?

Confirm that you are not a bot - select the biggest circle:

November 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
© Об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського Polonia Kirovograd 2010 - 2016