НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ Спілка поляків Кропивницького Полонія імені Кароля Шимановського www.polonia.kr.ua
 Архів публікацій
  

Реклама на сайті Спілки поляків Кіровоградщини

2 травня поляки в Польщі за за кордоном відзначають День прапора,  День Полонії та поляків за кордоном

46335

Відзначаючи День Полонії та поляків за кордоном, який щороку святкують 2 травня, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський подякував своїм співвітчизникам за посвяту себе на благо батьківщини. Очільник польської дипломатії запевнив поляків за кордоном, що їхня батьківщина буде про них пам`ятат і допомагати.
«Доля співвітчизників, котрі мешкають за кордоном, переплітається з нашою рідною країною», – написав міністр Ващиковський у спеціальному листі. Він наголосив на ролі, яку польська діаспора відіграла у важливих для Польщі подіях в історії XX століття. У зверненні він згадав про важливість відзначення тисячоліття Хрещення Польщі та підтримку вступу країни до НАТО.
Вітольд Ващиковський у листі висловив також сподівання, що зберігаючи лояльність до країн, де проживають поляки, вони і далі будуть послами Польщі у світі.
«Адже ми одна велика родина, котра має підтримувати один одного в країні та за її межами», – написав глава МЗС Польщі у привітанні. Він заявив, що Польща не забуває про Полонію. У перше чергу Польщі важлива доля поляків, котрі мешкають за східним кордоном.
Влада у Варшаві прагне створити їм гідні умови для повернення до Польщі. У цьому їм сприятимуть зміни до закону про карту поляка та новий закон про репатріацію. Вітольд Ващиковський також підтримує ідею вибору представника Полонії до Сенату.
Бажаючи успіхів, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський запевнив, що для полонії та поляків, котрі проживають за кордоном, двері Польщі завжди будуть відчиненими.

 

За матеріалами української служби “Польського радіо”

Зацікавила стаття? Віддячте авторові - поділіться посиланням із друзями!!!

Маєш що сказати?

Confirm that you are not a bot - select the biggest circle:

December 2019
M T W T F S S
« Feb    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
© Об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського Polonia Kirovograd 2010 - 2016