НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ Спілка поляків Кропивницького Полонія імені Кароля Шимановського www.polonia.kr.ua
 Архів публікацій
  

Реклама на сайті Спілки поляків Кіровоградщини

Анджей Дуда, який переміг на президентських виборах у травні, 6 серпня 2015 р. обійняв посаду Президента Республіки Польща.

01

Інавгурація президента Анджея Дуди розпочалася складанням новим президентом присяги у присутності Національних зборів країни, тобто об`єднаного зібрання обох палат польського парламенту – Сейму і Сенату.

Під час свого виступу перед парламентарями президент А.Дуда заявив про збільшення активності Польщі на міжнародній арені та побудову сильної, добре оснащеної армії, яка, як наголосив президент, є фундаментальною гарантією незалежності, суверенітету і безпеки громадян.

– Нам необхідні більші гарантії з боку НАТО і не тільки нам, Польщі, але, як Ви добре знаєте, всій Центрально-Східній Європі, що знаходиться в цій складній геополітичній ситуації – зазначив новий президент Польщі. Він також додав, що буде намагатися, аби НАТО мало більшу присутність в цій частині Європи і в тому числі на території Республіки Польща.

У своєму виступі в Сеймі президент Дуда багато уваги присвятив польській діаспорі і полякам, які живуть за кордоном. Наголошуючи на необхідності тіснішої співпраці з ними, повідомив, що в Канцелярії Президента Польщі буде організовано офіс, що буде займатися цими справами.

Офіційна церемонія інавгурації завершилася на Площі Пілсудського у Варшаві, де новий президент прийняв функції головнокомандуючого Збройних Сил Республіки Польща.

02

Анджей Дуда (нар. 1972 р.) був обраний президентом Республіки Польща 24 травня 2015 року в результаті загальнонаціональних виборів. Здобувши в другому турі 51,55 % голосів виборців, він переміг дотеперішнього президента Броніслав Коморовського, якому віддали свої голоси 48,45 % поляків.

Анджей Дуда походить з Кракова. Юридичну освіту він здобув в Ягеллонському університеті, де захистив також дисертацію отримуючи звання кандидата юридичних наук. В період 2006-2007 років він був заступником міністра юстиції, що відповідав за законодавчу сферу, інформатизацію судів і прокуратур, а також за міжнародній напрям співпраці.

У 2008 році був віце-міністром в Канцелярії Президента Республіки Польща Лєха Качинського. З 2011 року Анджей Дуда – депутат польського Сейму, з 2014 – депутат Європейського парламенту.

Офіс прес-секретаря МЗС Республіки Польща

Зацікавила стаття? Віддячте авторові - поділіться посиланням із друзями!!!

Маєш що сказати?

Confirm that you are not a bot - select the biggest circle:

November 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
© Об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського Polonia Kirovograd 2010 - 2016