НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ Спілка поляків Кропивницького Полонія імені Кароля Шимановського www.polonia.kr.ua
 Архів публікацій
  

Реклама на сайті Спілки поляків Кіровоградщини

Кіровоградська делегація побувала на зустрічі з Президентом Польщі Анджеєм Дудою, який нещодавно приїжджав з візитом в Україну. Після ділових рандеву з керівництвом України Анджей Дуда зустрівся з діаспорою поляків. Серед запрошених Посольством Польщі гостей були і кіровоградці.
01

Як розповів «Гречці» , керівник об’єднання поляків Кіровоградщини “Полонія” імені Кароля Шимановського, до Києва поїхали близько 40 чоловік: найактивніші члени польського товариства, учителі, які викладають польську мову у школах, члени Польської спілки журналістів, кіровоградці, які мають польське коріння. Кіровоградська делегація була однією з найчисельніших.

Зустріч у Дипломатичній академії при МЗС України проходила тільки польською мовою.

– Зустріч проходила у святковій атмосфері. Не було офіціозу, до і після виступу президента присутні співали колядки, пригощались напоями. Прийшовши, Анджей Дуда теж взяв участь у співі колядок, однак перш за все запропонував заспівати гімн Польщі. Під час своєї промови президент висловив слова вдячності за те, що поляки в Україні зберігають мову і культуру нації, і пообіцяв, що усіляко сприятиме розвитку осередків польської мови і культури, аби майбутнім поколінням передавались і примножувались усі збереження. Особливо Анджей Дуда наголосив на поверненні окремим парафіям деяких святинь, які будувались свого часу як римо-католицькі костели, але були віддані під інші заклади. Під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком у той же день, повідомив Анджей Дуда, про це йшла мова. Український президент пообіцяв сприяти поверненню святинь парафіям. Крім того Анджей Дуда висловив бажання, щоб кожен поляк, який проживає за межами Польщі, мав підстави пишатися своєю державою і, в разі потреби, міг на неї розраховувати, – розповів Олександр Полячок.

Напередодні зустрічі з Президентом України та представниками польської громади Анджей Дуда відвідав Биківнянські могили, де вшанував пам’ять репресованих сталінським режимом поляків.

02

05

04

03

Світлана Дубина

Фото Володимира Мощинського, Артема Дубовика

За матеріалами  Інформаційного порталу Кіровоградщини – Гречка

Зацікавила стаття? Віддячте авторові - поділіться посиланням із друзями!!!

Маєш що сказати?

Confirm that you are not a bot - select the biggest circle:

November 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
© Об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського Polonia Kirovograd 2010 - 2016