НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ Спілка поляків Кіровоградщини Полонія імені Кароля Шимановського www.polonia.kr.ua
   

Реклама на сайті Спілки поляків Кіровоградщини

03

12 11 2 новый размерВідбулися останні заходи ХIII музичного фестивалю ім. К.Шимановського, що розпочався ще 3 жовтня, в день народження видатного композитора­земляка, з прем’єри документального фільму «Кароль Шимановський: українські стежки польського генія». Фестиваль був присвячений також 120­річчю з дня народження ще одного видатного земляка – Бориса Лятошинського. Авторів же фільму про Шимановського – режисера, сценаристів, акторів, Кіровоградську телерадіокомпанію – можна привітати з вдалим проектом.

Протягом місяця заходи фестивалю, яскраві та різноманітні, відбувалися один за одним, як у калейдоскопі. Сумувати було ніколи: концерти, лекції, творчі зустрічі. Незмінний директор фестивалю, його режисер і художній керівник в одній особі, ще й директор музею музкультури ім. К.Шимановського О.Полячок зробив все для того, аби «фестивальна осінь» принесла кіровоградцям нові враження, емоції, імена. Для тих, хто цікавиться серйозною музикою, у відділі мистецтв обласної бібліотеки ім. Д.Чижевського було проведено зустріч з кандидатом мистецтвознавства, професором Київської національної музичної академії ім. П.Чайковського Тамарою Гнатів, яка презентувала лекцію про відомих композиторів­неокласиків – П.Хіндеміта та К.Дебюссі. Там же відбулась творча зустріч­звіт Кіровоградського фольклорного ансамблю «Млиночок» (кер. С.Канцедалова), учасники якого повернулися з Польщі (Закопане), з ХХХVIII фестивалю «Дні музики Кароля Шимановського».

У ці дні у переповненому залі машинобудівного коледжу КНТУ відбулися концерти Кіровоградського муніципального камерного хору під керівництвом Юрія Любовича.

Обов’язковим заходом фестивалю уже багато років є покладання квітів до меморіальних дощок та погруддя ще одного видатного земляка, тісно пов’язаного з К.Шимановським родинними і творчими зв’язками, – геніального піаніста Генріха Нейгауза. Це своєрідне паломництво ознаменувалося заходами, які так і називалися «Паломництво на батьківщину вчителя», – виставкою і концертами, що були підготовлені музеєм музичної культури ім. К.Шимановського і народним музеєм Г.Нейгауза.

Наприкінці жовтня на Дворцовій, у костьолі Св. Духа, виступали камерний оркестр музучилища (кер. Н.Хілобокова) та об’єднаний хор музучилища, а також звучала «Панахида» пам’яті К.Шимановського та Г.Нейгауза. А ще у жовтні відбулася своєрідна прем’єра київського фольк­гурту «Гуляйгород», виступи якого стали справжнім феєрверком пісні, музики, народної творчості, а керівником якого несподівано для кіровоградців виявився наш молодий, але знаний у музичному світі земляк Сергій Постольников. Об’їхавши з гастролями багато міст і країн, ансамбль «Гуляйгород» довів, що має свою особливу родзинку, своє обличчя. Співаки виконують унікальні, рідкісні, старовинні пісні – козацькі, побутові, весільні – і просто зачаровують зали.

Останній день жовтня приніс шанувальникам музики нову несподіванку. Безперечно, струнний квартет Соrdes (м. Київ) чекали в місті, тим більше, що його керівником багато років є теж наш земляк – заслужений діяч мистецтв Геннадій Єрьоменко. Концерт в костьолі Св. Духа показав, що творити високе мистецтво під силу лише професіоналам, і то небагатьом. Витонченість, благородство просто іскрилися з­під смичків молодих виконавців О.Пономарьова, І.Польової, О.Дворської, Я.Морозової. Звучали твори Шимановського, Лютославського, М.Скорика, А.П’яццоли, В.Сильвестрова.

Листопад розпочався з презентацій. Професор Марина Черкашина­Губаренко (Національна музична академія) презентувала свої книги «Оперний театр у мінливому часопросторі» та «Вірші про музику і музикантів». У цей день слухачі насолоджувалися творами К.Шимановського, Н.Паганіні, Т.Бема у виконанні юних музикантів Романа Ієвського (флейта) та Марії Полячок (скрипка).

І, безперечно, ще одне відкриття, яке, як вибух, підірвало тишу у залі музучилища, – це виступи молодої подружньої пари – піаністів Аліни Романової та Артема Ляховича, доцентів Національної музакадемії ім. П.Чайковського, лауреатів міжнародних конкурсів. Можна з упевненістю стверджувати, що мало музикантів такого рівня, як вони. Найскладніші твори Рахманінова, Мусоргського, Шимановського – все їм під силу. Не випадково цих молодих виконавців попросили дати майстер­класи і концерт у музичній школі № 1 ім. Г.Нейгауза.

Фестиваль завершився, а музика наших земляків залишається з нами.

Олена КЛАССОВА.

Фото Артема ДУБОВИКА.

За матеріалами газети “Народне слово”

Зацікавила стаття? Віддячте авторові - поділіться посиланням із друзями!!!

Маєш що сказати?

Confirm that you are not a bot - select the biggest circle:

Facebook
Polskie Radio
Корисні посилання
© www.polonia.kr.ua - Об'єднання поляків Кіровоградщини - Stowarzyszenie Polaków Regionu Kirowogradzkiego "Polonia" im. K. Szymanowskiego 2010 - 2016 | Założył i podtrzymuje stronę - Artem Dubowyk