НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ Спілка поляків Кропивницького Полонія імені Кароля Шимановського www.polonia.kr.ua
 Архів публікацій
  

Реклама на сайті Спілки поляків Кіровоградщини

Цікаво і корисно провели літо багато членів нашої «Полонії».

Святкування з нагоди закінчення навчального року 2015-2016 рр. відбулися в кабінеті польської мови Кіровоградського колегіуму 4 червня 2016 р. Учні польської суботньої школи читали вірші, співали польські пісні, дивилися відеоролик заходу «Свята любові до коханої Батьківщини». Після закінчення організували частування. У першій половині липня 5 молодих активістів – Д.Божор, Я.Мазур, Т.Чепа, В.Нофенко, Т.Шпортун взяли участь у програмі «Я – лідер» (Супрасль-Варшава). На цей проект молодь приїхала з різних областей України.  Учасники проекту мали заняття з польської мови та історії, управління проектами та ін. Для них були організовані екскурсії по Білостоку і Варшаві.

Проект реалізується Фондом «Свобода і Демократія» та співфінансується в рамках опіки Сенату Республіки Польща над Полонію та поляками за кордоном. Також у першій половині липня група з 10 дітей віком від 12 до 16 років під керівництвом вчителя Ольги Зубричевої були запрошені Фондом «Свобода і Демократія» до навчально-оздоровчого табору до Закопане. Поїздка була організована в рамках проекту “Біло-Червоне ABC. Підтримка розвитку польської освіти в Україні”. Проект фінансується в рамках опіки Сенату Республіки Польща над Полонію та поляками за кордоном. )

25-31 липня 2016 р. Об’єднання поляків Кіровоградщини “Полонія” ім. Кароля Шимановського взяло участь у ІХ Міжнародному фестивалі «Підляська Октава Культур» з демонстрацією документального фільму «Кароль Шимановський: українські стежки польського генія». На показах в столиці Підляшшя Білостоці, а також у Біловежі, Моньках, Супраслі були присутні авторки фільму: журналіст Марія Ларченко і ​​режисер Зоя Богдашова. Покази фільмів супроводжувалися концертами традиційних українських пісень у виконання фольклорного гурту “Млиночок”, який брав участь у фільмі.

Ансамбль, що діє при Музеї ім. К. Шимановського в Кропивницькому, представив програму “Пісні Тимошівки”. Як написав один з глядачів, були “прекрасно виконані пісні з рідного села Кароля Шимановського і традиційні танці, до яких залучили й аудиторію. Тому було і піднесено, і радісно”. Гурт виступив і в гала-концерті. Загалом, в «Октаві Культур» взяли участь близько 500 артистів з 24 колективів з Польщі, Марокко, Кіпру, Словаччини, Румунії, Італії, Угорщини та інших країн.

У липні-серпні 10 представників нашого Товариства взяли участь у серії тренінгів в Івано-Франківську для представників польських НУО в Україні в рамках проекту “Краще, ефективніше, сучасніше – програма підтримки польських організацій в Україні”, що реалізується Фондом «Свобода і Демократія» та співфінансується в рамках опіки Сенату Республіки Польща над Полонію та поляками за кордоном. 10 вересня у Бібліотеці ім. Д.Чижевського відбулися урочистості з нагоди початку 2016-2017 навчального року в Польській суботній школі при нашому Товаристві.

Викладач нашої школи пані Олена Тетерко розповіла про тижневу молодіжну зустріч у польсько-українській групі в Освенцімі. Театральні семінари під назвою LIGHT IN THE DARK дозволили 10 молодим людям з Кропивницького подумати про історичні та сучасні проблеми, задуматися про важливість і роль прав людини в сучасному світі, поглянути на обговорювану ситуацію зсередини і разом з іншими учасниками навчитися створювати вистави і виражати роздуми за допомогою драми.

Дмитро Божор та Ярослав Мазур – учасники 10-денної поїздки до Польщі в рамках проекту: “Я – лідер” розповіли (з допомогою вчительки пані Аліни Мехеди) як вони навчилися працювати, використовуючи проектний метод, планувати, керувати, впроваджувати та оцінювати проекти під час перебування у знаменитому курортному містечку Супрасль.

Група дітей, яка під керівництвом педагога пані Ольги Зубричевай взяла участь у освітній поїздці до Закопане із задоволенням розповіла про своє перебування в Польщі. У програмі цієї дуже привабливої ​​поїздки були інтеграційні та спортивні заходи, уроки польської мови та історії, а також поїздки в Татри, до Кракова та Велички. Євгеній Чабаненко розповів досить доброю польською мовою про своє перебування на Балтійському морі, а голова «Полонії» Олександр Полачок про виступи ансамблів «Млиночок» в Білостоку і «Пролісок» у Нижній Сілезії на святі Дожинок ґміни Клодзко і в Поляниці Здруй (в рамках партнерства гміни Клодзко та Олександрівського району).

XIV музичний фестиваль ім. Кароля Шимановського, який проходив у період з 29 вересня по 4 листопада, був найбільшим заходом «Полонії» у 2016 році. Кульмінацією фестивалю став концерт у філармонії солістки Варшавської камерної опери Ольги Пасічник (сопрано) та її сестри Наталії Пасічник (фортепіано), яка живе у Швеції.

Майже в кожному концерті була музика Кароля Шимановського, а також інших польських композиторів (Ф. Шопен, А. Кошевський). Виступили піаніст Павло Качнов (Австрія), співачка Валерія Туліс і піаністка Ольга Ващук, струнний квартет «Кордес» (Київ), Муніципальний камерний хор, Камерний оркестр та хор Музичного коледжу, молоді інструменталісти зі Львова.

Концерти були профінансовані на 60% товариством “Wspólnota Polska” з коштів, отриманих від Канцелярії Сенату Республіки Польща в рамках програми опіки Сенату Республіки Польща над Полонією і поляками за кордоном Польщі.

Крім концертів, було відкрито пам’ятну дошку видатного польського прозаїка, поета, драматурга, перекладача, журналіста Ярослава Івашкевича на фасаді колишньої чоловічої гімназії (вул. Шевченка, 3), де Івашкевич навчався в 1904-1909 рр. У відкритті  взяли участь представники обласної та міської влади, консул Республіки Польща в Києві п. Аліція Томашчик.

Були також виступи музикознавців, презентація книг за участю автора Марини Черкашина-Губаренко (Київ) і директора видавництва “Акта” Галини Федорець (Харків), презентація першого українського документального фільму про Кароля Шимановського, який отримав нагороди на кількох національних та міжнародних телевізійних фестивалях, виставка польського українця Юрія Гаврилюка.

Учні Лера Тушкова, Марина Миронюк, Аглая Зубричева, Марія Пашева, Аліна Нагребецька читали вірші Івашкевича, співали польські пісні.

Марина Миронюк та Аглая Зубричева перемогли на XXV конкурсі ім. Адама МіцкевичаKresy 2016″. Конкурс організований “Польським домом” у Києві й Федерацією польських організацій в Україні та проведений в Музеї М. Лисенка в Києві 28-30 жовтня. Наші представниці посіли на 1 та 2 місця відповідно. Марина Миронюк як представник України була запрошена до участі у Міжнародному фіналі конкурсу в Білостоці.

27 жовтня – 30 листопада 2016 року було проведено серію конкурсів для дітей та молоді «Я люблю Польщу» (читців, музикантів, художників, конкурс знань про Польщу).

У змаганнях для дітей та молоді взяли участь 214 осіб. Не тільки студенти польської суботньої школи в Кропивницькоиу, але всі охочі. Співфінансування, надане Консульським відділом Посольства Польщі в Україні з фонду Міністерства закордонних справ Республіки Польща, сприяло престижу конкурсу. Завершення змагань поєднувалося з святкуванням Дня незалежності Польщі. Участь у організації подій взяли також департаменти освіти і культури Міської ради в Кропивницькому, Музей Кароля Шимановського  та інші організації.

Зацікавила стаття? Віддячте авторові - поділіться посиланням із друзями!!!

Маєш що сказати?

Confirm that you are not a bot - select the biggest circle:

December 2019
M T W T F S S
« Feb    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
© Об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського Polonia Kirovograd 2010 - 2016