НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ Спілка поляків Кропивницького Полонія імені Кароля Шимановського www.polonia.kr.ua
 Архів публікацій
  

Реклама на сайті Спілки поляків Кіровоградщини

Цими днями католики і протестанти всього світу відзначали Різдво Христове. Святкування одного з релігійних свят року відбулось і в Кіровоградському римо-католицькому костелі Святого Духа.

Об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського Związek Polaków Kirowograda www.polonia.kr.ua

Як розповів “Гречці” отець Вітольд, помічник настоятеля костела, 24 і 25 грудня у костелі відбулись святкові служби – Пастерки. Під час служб прихожани слухали проповідь, співали колядок і бажали один одному хорошого Різдва.
Цієї суботи, у третій день святкування Різдва Христового, у костелі відбулась Оплаткова зустріч. Регулярно у стінах римо-католицького костела в Кіровограді збирається польський клас. До нього ходять прихожани костелу, кіровоградці, які мають польське коріння або цікавляться польською культурою. Учасники школи переглянули відео різдвяного вертепу, заспівали колядок, а також обмінялись оплатками – тонкими хлібцями, що ламають католики один в одного у різдвяні дні й бажають всіх гараздів у новому році.
“Такі зустрічі, як сьогодні, взагалі неформальні. Це давня традиція. В Україні вони називаються службовими корпоративами, а в Польщі – оплатковими зустрічами. У передріздвяний день працівники збираються у компанію, бажають один одному всього найкращого, хорошого святкування Різдва Христового і ламають один в одного оплатки, а потім ідуть додому святкувати. Ламають оплатки і вже за сімейним столом під час різдвяної вечері. Починає це робити, зазвичай, голова родини, – розповів отець Вітольд. – Ми купуємо такі оплатки в Польщі і привозимо в Україну. Переважно їх випікають монастирі. Я бачив колись як це робиться: виливається тоненький шар тіста і закривається кришкою вафельниці. Через якісь секунди вафельку треба виймати, аби вона не пожовкла. До вафельниці додаються різні насадки з різдвяними сюжетами. Оплатки робляться з води й пшеничного борошна”.
Поляки, які проживають в Україні, у ці дні лише розпочинають святкування новорічних свят. Для багатьох великим святом все таки є православне Різдво, адже на нього припадають вихідні, у які можна відвідати рідних. Тож під час оплаткової зустрічі кіровоградці привітали один одного з католицьким Різдвом, побажали щасливого Нового Року та теплих святкувань новорічних свят.
Про історію оплаток і про те, як проходять оплаткові зустрічі можна подивитись на відео нижче.

Світлана Дубина
Відео автора
Фото з різдвяної служби у костелі Артема Дубовика

Докладніше в розділі Оплаткову зустріч з побажаннями влаштували кіровоградці (ВІДЕО) — Інформаційний портал Кіровоградщини – Гречка – Новини Кіровоград на сайті gre4ka.info

За матеріалами Інформаційного порталу Кіровоградщини – “Гречка”

Зацікавила стаття? Віддячте авторові - поділіться посиланням із друзями!!!

Маєш що сказати?

Confirm that you are not a bot - select the biggest circle:

November 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
© Об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського Polonia Kirovograd 2010 - 2016