НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ Спілка поляків Кропивницького Полонія імені Кароля Шимановського www.polonia.kr.ua
 Архів публікацій
  

Реклама на сайті Спілки поляків Кіровоградщини

4 січня 10 дітей Об’єднання «Полонія» разом з представниками інших національних товариств побували на «Обласній ялинці»: переглянули яскраву новорічну виставу в залі філармонії і отримали подарунки від обласної державної адміністрації і обласної ради.

12 січня в Польському культурному центрі при Бібліотеці ім. Чижевського правління і актив Об’єднання «Полонія» в Кропивницькому зібралися, щоб послухати звіт голови Об’єднання Олександра Полячка, обговорити план діяльності на 2019 рік, а також поспівати польські колядки.

25 січня Ірина Сікорська у Бібліотеці ім. Чижевського представила композитора і музикознавця Олександра Козаренка, який розповів про твори Б.Лятошинського, його польське походження та зв’язки з польською культурою (фото зі сторінки Всеукраїнський конкурс – огляд “Мейтусівські читання”). Там же Олена Классова – співробітниця музею музичної культури імені Кароля Шимановського презентувала виставку «Юлій Мейтус. Архівні раритети».

25 січня Андрій Захаренко виступив з читанням власних віршів та прочитав напам’ять уривок з «Пана Тадеуша» А.Міцкевіча на творчій зустрічі “Різномовна Україна – єдина родина” у Центрі розвитку національних культур «Єдина родина», організованому за ініціативи об`єднання болгар “Нашите Хора” (фото зі сторінки Центр розвитку національних культур “Єдина родина”).

На 4 зустрічах новоствореного Клубу «Відчуваємо себе поляками». Т.Чекаліна, А.Карпенко, Є.Тацієнко, А.Захаренко, Ю.Тарасова, І.Поліновська поділилися спогадами про своїх польських предків, розповіли про враження від Польщі, зокрема від перебування у Вроцлаві, Варшаві, Познані, Устроні, на християнській зустрічі Тезе у Мадриді.

На 3 зустрічах клубу «Дискутуємо польською про Польщу і поляків» ведучі клубу Галина Зєнюк та Андрій Захаренко розповіли про актуальні події, котрі відбулися в Польщі. Дискутували про вбивство міського голови Гданьська Павла Адамовича, яке шокувало весь світ, і реакцію як простих людей, так і політиків. Також обговорили ситуацію з відстрілом диких кабанів у Польщі, різні точки зору щодо цього. З історичних тем обговорили моменти початку Другої світової війни та Варшавське повстання і його наслідки для Варшави та її мешканців. Анжела Tаран представила відеофільми про польські традиції святкування Жирного четверга і Запустів та ознайомила з підготовленим нею сценарієм святкування Жирного четверга нашою «Полонією», який цього року припадає на 28 лютого.

Дякуемо за фото Альоні Коваленко

Зацікавила стаття? Віддячте авторові - поділіться посиланням із друзями!!!

Маєш що сказати?

Confirm that you are not a bot - select the biggest circle:

December 2019
M T W T F S S
« Feb    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
© Об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського Polonia Kirovograd 2010 - 2016