НА ГОЛОВНУ СТОРІНКУ Спілка поляків Кропивницького Полонія імені Кароля Шимановського www.polonia.kr.ua
 Архів публікацій
  

Реклама на сайті Спілки поляків Кіровоградщини

На початку травня відбувся Конкурс з нагоди Дня Конституції 3 травня, організований Консульським відділом Посольства Польщі в Україні. Команда з трьох наших товариств у складі А. Зубричева, В. Коваленко та Є. Тацієнко зайняла перше місце!

6.05.1016 р., відбулись урочистості з нагоди прийняття Конституції 3 травня в Кіровоградській музичній школі №1, де зустрілися близько 30 глядачів. Учні польської суботньої школи Світлана Ніколаївська, Володимир Нофенко, Вадим Трусихін, Марина Миронюк та інші презентували історичні моменти, читали вірші, співали гімни Польщі та України, патріотичні пісні, дивилися презентацію “Конституція 3 травня”

У суботу, 14 травня, відбулася інша акція: «Польський травень» (польська проза, музика, вірші з нагоди ювілеїв письменника Генріка Сенкевича, композитора Фелікса Нововейського та 1050-річчя Хрещення Польщі)

На святкуванні “Дня Європи в Кіровограді” (пісні, вірші на польській мові) 20 травня Марина Миронюк, Аглая Зубричева, Анна Гнатенко та інші відмінно виступили в парку Ковальському. 21 травня ми написали третій Всеукраїнський польський диктант «Я пишу, ви пишете, ми пишемо … польською мовою» як частина проекту «Біло-червоне ABC». Програма підтримки польської освіти в Україні. До написання диктанту приєдналися 102 особи. Це були люди від 8 до 70 років.

Під час роботи журі учасники під опікою Олександра Полячка вирушили на прогулянку по польських місцях у Кіровограді. Вони пройшли повз школу, в якій навчались Міхал Хороманський та Ярослав Івашкевич, колишню гімназію, в якій виступали Кароль Шимановський та Генрік Нейгауз.

Частина групи відвідала Музей Кароля Шимановського у першому корпусі школи №1 ім. Генрік Нейгауза (кузена К.Шимановського). Після оголошення результатів і нагородження всі переможці разом з журі зробили пам’ятні фотографії

А в останній тиждень травня в бібліотеці ім. Дмитра Чижевського відбувся Вечір польської культури та традицій «Свята любові до коханої Батьківщини». На церемонії 27 травня члени Кіровоградської Полонії мали честь і задоволення прийняти пана Томаша Дедерко – керівника консульського відділу Посольства Республіки Польща в Києві, пані Маріолу Вольську-Дедерко та пані Консул Аліцію Томашчик. На засіданні були відзначені дати, що важливі для кожного поляка. Композицію, присвячену Конституції ІІІ травня і Фредерику Шопену, підготували учні пані Марії Дрозд. Історія польського прапора була представлена ​​учнями Ольги Зибричевої. Твори Кароля Шимановського, написані в нашому місті, виконували Анна Майтало, Євгенія Трушина та Світлана Концедалова. Вірші польських поетів читали учні Володимира Брички. Учні Олександра Полячка представили слухачам уривки з творів Генрика Сенкевича. Сценарій супроводжувався піснями у виконанні вокального ансамблю нашої асоціації «Тополя».

Кульмінацією виступу стало чудове виконання Вікторією Делестяновою та Сергієм Іваніхіним пісні «Думка для двох сердець» з фільму Єжи Гофмана «Вогнем і мечем». Наймолодші учні польської суботньої школи представили сценку з нагоди Дня матері, а діти віком від 12 до 15 років – театралізовану виставу про хрещення Мешко I з нагоди 1050-річчя хрещення Польщі. На завершення Генеральний консул Томаш Дедерко подякував акторам, артистам, співакам, музикантам та всім, хто брав участь у організації цієї зустрічі, та за допомогою пані Консул Аліції Томашчик, вручив подяки та подарунки найбільш активним членам Полонії, дітям та переможцям конкурсу знань польської Конституції 3 травня. Успіху всього вечора сприяли ведучі – Володимир Нофенко, Євгенія Трушина та Марина Миронюк.

Зацікавила стаття? Віддячте авторові - поділіться посиланням із друзями!!!

Маєш що сказати?

Confirm that you are not a bot - select the biggest circle:

December 2019
M T W T F S S
« Feb    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
© Об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського Polonia Kirovograd 2010 - 2016